PVN

PVN


Attiecībā uz tirdzniecību ar Eiropas Savienības dalībvalstīm, uzņēmumiem bieži vien ir izdevīgi (vai tas ir obligāti) reģistrēties Eiropas Savienībā, kā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājam.

Mūsdienās uzņēmumiem, kas neatrodas Eiropā, reģistrēties ES kā PVN maksātājam, kļūst aizvien sarežģītāk. Tādēļ daudzi klienti dod priekšroku uzņēmumiem, kas jau ir reģistrēti ES kā PVN maksātāji.

Starptautiskajā tirdzniecībā bieži vien iesaistītas vairāk nekā 2 puses, kas atrodas dažādās valstīs. Kādā valstī esošs klients var pasūtīt preces no starpnieka, kas, savukārt, tās nosūta klientam tieši no piegādātāja. Šādu preču kustību dēvē par triangulāciju.

Lai piemērotu nulles nodokļa likmi shēmā iesaistītajiem rēķiniem, starpnieka uzņēmumam jābūt reģistrētam ES kā PVN maksātājam. Ja starpniekam nav ES PVN maksātāja reģistrācijas numura, piegādātājs no starpnieka pieprasa pilnu PVN pēc valstī spēkā esošās likmes.

Tirdzniecības procesos var būt iekļauti arī vairāki starpnieki. Starpnieku uzņēmumi var būt reģistrēti Eiropas Savienībā vai ārpus tās.

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu sazinieties ar mums.

EMPIRE BUSINESS SERVICES - jūsu uzticamais partneris finansu pasaulē